Prepreg Makineleri

Prepreg Nedir ?

Önceden reçine emdirilmiş karbon, cam yada aramid elyaflara pre-impregnated, yani prepreg denir. Prepreg elyaflar genellikle sıcak kalıplama, otoklav veya vakum infüzyon teknikleri içerisinde kullanılmaktadır. Bu tip kumaşlarla yapılan üretim diğer üretim yöntemlerine göre hem daha pratiktir hem de ürünlerin standart bir kalitede çıkmasını sağlamaktadır. Genel olarak mukavemet değerleri diğer üretim tekniklerine göre yüksektir.

Prepreg Makinesi Genel Özellikleri

Üretilecek nihai kompozit ürünün ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen esnek yapısı sayesinde ihtiyaç duyulan ene ve üretim hızına göre tasarlanabilmektedir. Karbon elyafı, cam elyaf (fiberglass) veya diğer tüm elyaf türleri için prepreg hatları dizayn edilebilir. 


Kurulum Hizmetleri

Satınalınan makinenin müşteri lokasyonuna kurulumu, devreye alınması, kullanıcı eğitimlerinin verilmesi gibi destekler makine

Prepreg Makineleri Opsiyonel Özellikler

Soğuk Oda Kurulumu

Prepreg malzemelerin üretim anına kadar depolanması için kullanılmaktadır. Talep halinde firmamız tarafından dizayn ve temin edilebilir.

Prepreg Ürün Kalıpları

Üretilmesi hedeflenen prepreg ürünlere ait kalıp dizaynı ve imalatı konusunda firmamız tarafından destek verilebilmektedir.

Reçine Mikseri

İhtiyaç duyulan reçinenin hazırlanması için gerekli karıştırıcı mikser ihtiyaçlarınızda bizden destek alabilirsiniz.